Latgales partija: iedzīvotāji redz reālus darba rezultātus

Rēzeknē notika 6. Latgales partijas kongress. Tā laikā tika pārrunāta rīcības programma tuvākajam laikam.

Latgales partijas rindās tika uzņemti dažādu novadu pārstāvji. Tagad partijā ir vairāk nekā 400 cilvēki, un tā ir lielākā reģionālā politiskā organizācija Latvijā.

DSC_0104

Partijas priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis pirmām kārtām atcerējās notikumus, kuri norisinājās pirms simts gadiem, kad šeit, Rēzeknē, notika vēsturiskais Latgales kongress, kur laikā tika pieņemts lēmums par Latgales pievienošanu Latvijai.

“Ja toreizējie Latgales kongresa dalībnieki, kuri pieņēma lēmumu par to, ka Latgale ir neatņemama Latvijas sastāvdaļa, varētu ielūkoties nākotnē simts gadus uz priekšu, ko viņi teiktu? Šie simts gadi nav bijuši viegli, tika lauzti cilvēku likteņi un krita pieminekļi. Bet neskatoties ne uz ko latgalieši izdzīvoja un Latgale šodien ir neatkarīgas Eiropas valsts daļa. Latgales kongresa dalībnieki droši vien par to patiesi priecātos. Tomēr viņi noteikti būtu šokēti par daudzām lietām, kas šobrīd notiek. Viņi atklāja lauku skolas – tagad tās tiek slēgtas, viņi vēlējās piešķirt zemi latgaliešiem – bet mēs šodien redzam, kā zemi izpērk ārvalstu kompānijas, viņi sapņoja par to, lai latgaliešiem nebūtu jāiet kalpu gaitās uz citiem Latvijas novadiem, bet tagad redzam, ka latgalieši tiek izkalpināti citās valstīs. Latgale ir Latvijas daļa, taču nezin kāpēc tieši pie mums ir vislielākais bezdarbs, vismazākās algas un pensijas. Es vēl neesmu saticis nevienu cilvēku, kurš teiktu, ka latgalieši ir mazāk strādīgi nekā citi, vai ka pie mums ir maz talantīgu un izglītotu cilvēku. Tad kāpēc Latgale vēl joprojām, kā pirms 100 gadiem ir nabadzīgākais Latvijas reģions? Ar nožēlu ir jāatzīst, ka  mūsu valstī nav pārdomātas reģionālās politikas”, teica Jānis Lāčplēsis. Viņš uzsvēra, ka situāciju ir iespējams mainīt, pastiprinot politisko pārstāvniecību valsts struktūrās. Piemēram, ja Latgale tiktu izdalīta kā atsevišķs reģions līdzekļu saņemšanai no Kohēzijas fonda, līdzekļu projektiem būtu ievērojami vairāk. Taču šobrīd visa valsts tiek uzskatīta par vienu reģionu, un liela daļa naudas no Eiropas fondiem paliek Rīgā. Daudziem nepatīk, ka pieaug reģionālās partijas nozīme un ietekme. Pirms šīm pašvaldību vēlēšanām pretdarbība ir krasi pastiprinājusies.

DSC_0101

Kongresā tika runāts par partijas pārstāvju darba rezultātiem valsts varas orgānos.  Daudz ir paveikts gan sociālās situācijas uzlabošanai, gan labiekārtošanas jomā, gan jaunu darbavietu radīšanai. Ir izdevies panākt arī Latgales speciālās ekonomiskās zonas izveidi.

Pieņemtajā rezolūcijā tika noteikti tie virzieni,  kuriem partija pievērsīs uzmanību pirmām kārtām.

Latgales partijas valde

 

Datums: 3 aprīlis 2017