Fotostāsts par tramvajiem.

Latvijā ir tikai trīs pilsētas, kurās ir tramvaji – Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. Tāpēc mums ir iemesls būt lepniem par šo sabiedrisko transporta veidu mūsu pilsētā.

Daugavpils iedzīvotājiem tramvajs ir ikdienā ierasta lieta, kurai netiek pievērsta īpaša uzmanība. Bet aiz nepārtrauktās tramvaju kustības stāv vesela cilvēku rinda, kuri  ieņem svarīgus un atbildīgus amats.

Jūs kādreiz aizdomājaties par to, cik sarežģīts ir tramvaja vadītāja darbs?

_11

Lai nedaudz vairāk uzzinātu par cilvēkiem, kuri nogādā cilvēkus no punkta A uz punktu B, mēs iepazināmies ar vienu no vadītajiem – Vitāliju.

_21

Pulkstenis ir 14.30. Vitālijs, kā ierasts, pirms maiņas nodošanas pārbauda tramvaja tehnisko stāvokli.

_31

Kad vadītājs ir pārliecinājies, ka viss ir kārtībā un var doties ceļā, laiks iepazīties ar komandu. Jaunā maiņa, ar kuru Vitālijs dodas maršrutā vienmēr ir jaunā sastāvā.

_41

Arī konduktori, pirms došanās maršrutā veic vagonu salona pārbaudi – dodoties ceļā pēc pirmajiem pasažieriem tiem jābūt ideālā stāvoklī!

_51

Pēc pilnīgas pārbaudes Vitālijs iedarbina tramvaju un uzsāk savu dienu. Pirmie pasažieri viņu jau gaida Ķīmiķu rajona Butļerova ielas pieturā.

_61

Pa ceļam Vitālijs stāsta par savu kolektīvu. Viņš ar prieku saka, ka tas esot draudzīgs un kolēģi vienmēr nāks palīgā, ja tas būs nepieciešams. Maiņa ilgst 8 stundas, un Vitālijs atzīst, ka pa šo laiku viņš ļoti nogurst. Un vissarežģītākais tramvaja vadītāja uzdevums – jūs neuzminēsiet! – tie ir gājēji. Jā – jā! Cilvēki, kuri neievēro ceļu satiksmes noteikumus. Ir jābūt ļoti uzmanīgam, lai nodrošinātu drošību ne tikai tramvaja pasažieriem, bet arī cilvēkiem ārpus tā.

_71

Paldies Vitālijam un visiem tramvaju parka darbiniekiem par viņu darbu. Savukārt mēs, gājēji un pasažieri, būsim viens pret otru un cilvēkiem, kas nodrošina mūsu pārvietošanos pilsētā, korektāki un uzmanīgāki. Un neaizmirsīsim par ceļu satiksmes noteikumiem!