Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmuma avārijas dienesta

Šodien pastāstīsim par cilvēkiem, kuru pienākumos ietilpst rūpes par mūsu pilsētu un dažādu dzīvokļu un komunālo jautājumu risināšana.

Tātad, Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmuma avārijas dienesta nodaļa  sevī ietver 836 namu apkalpošanu un cilvēkus, kuri brīdina un likvidē visus iespējamos traucējumus.

Avārijas dienesta epicentrs – dispečertelpa. Tieši šeit visas diennakts garumā nonāk Daugavpils iedzīvotāju zvani.

DSC_0015c

Dispečere Sarmīte: Darba kārtība nav no vienkāršākajām, 12 stundu maiņas darbs ik caur divām dienām. Dispečeri darbā, protams, neguļ. Vienmēr jābūt gatavam jaunam izsaukumam! Un atbildi jāsniedz pienācīgi – kā nekā problēmas cilvēkiem ir visdažādākās. Pats „karstākais” laiks dispečerim ir apkures sezonas sākums – līdz 300 izsaukumiem dienā, telefons vienkārši „uzsprāgst”!

DSC_0018c

Neskatoties uz to, ka laiks ir apmācies un apkārt ir netīrs, darba tehnika un mašīnas tiek mazgātas. Visam jābūt tīram un kārtīgam.

DSC_0024сDSC_0027c

Daugavpils Dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums pašlaik risina jautājumu par jaunu liftu ierīkošanu daudzdzīvokļu namos. Aizvadītajā gadā tika uzstādīti 7, bet šogad tiek plānots uzstādīt vēl 3. Vidēji viena lifta uzstādīšana aizņem mēnesi.

Fotogrāfijā – avārijas dienesta darbinieks un lifta „smadzenes” – dators. Pamēģiniet vien izjaukt šīs shēmas!

DSC_0022c

Avārijas dienesta darbinieki atzīst, ka problēmas rodas un tās jārisina kā vecajiem, tā arī jaunajiem liftiem, jo bieži vien cilvēki nezina, kā pareizi  izmantot jaunās paaudzes liftus.

Daudz izsaukumu tiek saņemti brīvdienās, jo pusaudži bieži vien liftos jandalējas, noplēš informatīvās uzlīmes, vai iemet ko lifta šahtā un lifts attiecīgi iestrēgst. Jāstrādā ļoti operatīvi, nedrīkst vilcināties. It īpaši, ja zvana kāda ome, kura dzīvo devītajā stāvā.

DSC_0030c DSC_0032cc

Kas saistās ar drošības pasākumiem, bija gadījums, kad trīs lielas miesas būves  vīrieši brauca ar liftu, kaut ko savā starpā nepadalīja un sāka grūstīties. Lifts iestrēga un drosmīgie vīrieši centās no tā tikt ārā patstāvīgi. Rezultātā, kļuva tikai sliktāk  – cieta paši un arī liftam bija smagi bojājumi, kurus ilgi nācās atjaunot. Tāpēc! Nekādā gadījumā necentieties paši izkļūt no lifta, jo tas var atsākt darboties un kļūs vēl ļaunāk, kas var novest pie neparedzamām sekām.

„Maiņas mēdz būt klusas, un mēdz būt ļoti sarežģītas ” – apgalvo avārijas dienesta darbinieki.

Darbs reizēm nav pamanāms, bet ir grūts, atbildīgs un visiem nepieciešams.