Daugavpils cietokšņa sienās

Priekšnieka darbs ir ļoti atbildīgs un pilns ar raizēm. Šodien mēs viesojāmies Daugavpils cietokšņa sienās un uzzinājām daudz interesanta par pārvaldnieka Jāņa Ostrovska un viņa kolēģu darbu. 

 

Pulkstenis rāda 8.00 un ir īstais laiks sadalīt pirmos pienākumus. Galvenā pārvaldnieka darba diena sākas tieši šādi, lai precīzi un pareizi noteiktu galvenos uzdevumus turpmākajai darba dienai.

DSC_0037·c

Sagaidām jaunu dienu – veram vaļā Nikolaja vārtus. Uzdevumu veic vairāki vīrieši, jo šādu darbu sievietēm neuzticēsi – viena vērtne sver 460 kg!

DSC_0045·c

Kamēr pilsēta mostas, Jānis jau steidz risināt svarīgu uzdevumu: jāuzstāda gleznas to īstajā vietā  – uz ēku sienām Mihaila ielā. Vēl ziemā vietējie pusaudžu huligāni izkrāsoja tās ar alumīnija krāsām.

Daugavpils cietoksnis sadarbojās ar Marka Rotko mākslas centru, lai atjaunotu audeklus. Restaurators sacījis, ka mākslinieki – nebēdnieki pacentušies uz „urā”, jo atgriezt gleznu pirmreizējo izskatu, prasījis daudz laika.

DSC_0035c

Cietokšņa platība aizņem apmēram 100 ha, un kā Jānis apgalvo: „Darbs uz tik lielas teritorijas vienmēr atradīsies – tur vajag sakārtot, tur salabot, bet, ja iestājas dīkstāve, darbs pats tevi atradīs. Lūk, šajās dienās kāds iegāza vārtus”. Jānis galvenā pārvaldnieka amatu ieņem kopš 2013. gada un šo gadu laikā daudz kas ir mainījies. „Kad mētājas atkritumi, tad nav tāda dalījuma – mūsu vai jūsu, tos vienkārši vajag savākt. Tūristam, lai pilnībā izbaudītu šīs vietas atmosfēru un uzzinātu par tās vēsturi, jāredz koptēls un vispārējais iespaids. Tieši tāpēc visa cietokšņa teritorijai jābūt pilnīgā kārtībā,” – ir pārliecināts Jānis.

DSC_0058·c

Pl. 10. 00 Jānim jābūt Domē. Ir marts, bet atbildīgās personas aktīvi risina jautājumus, kas saistīti ar pasākuma Muzeju nakts plānošanu un organizēšanu.

DSC_0064c

Uzreiz pēc Domes sēdes, Jānis steidz atpakaļ uz cietoksni. Pl. 11.00 paredzēta konference, kas saistīta ar sikspārņu jautājumu. Daugavpils cietokšņa kā tūrisma objekta attīstība rit pilnā sparā, tieši tāpēc sikspārņu biotops ir pakļauts briesmām. Pie kopīga galda ir apsēdušies speciālisti no bioloģijas un vides aizsardzības sfērām, bija ieradušies viesi arī no Rīgas.

DSC_0069c

Nav nekāds noslēpums, ka ar katru gadu tūristu skaits, kas apmeklē Daugavpils cietoksni, strauji aug. Ir svarīgi, lai darbs tiek veikts godprātīgi un kvalitatīvi, tāpēc Jānis nevar iedomāties savu dzīvi cietoksnī bez viņa kolēģiem – Māra un Jolantas. „Viņi ir īsti savas jomas entuziasti, Māris pārzina katru taciņu un katru stūrīti.  Viss turas uz šādiem cilvēkiem, viņi ir mūsu nākotne” – apgalvo Jānis.

DSC_0057·c

Cietoksnis – liels, dzīvs organisms. Lai viss strādātu kā pulkstenis – darba laika no pl. 9.00 līdz 17.00 ne vienmēr ir gana. Tāpēc pārvaldnieka diena ilgst līdz brīdim, kad tiek atrisināti visi  uzstādītie uzdevumi.

Jāni, vēlam Jums veiksmi, spēku un enerģiju jaunu un grandiozu plānu realizācijai!